Mezoterapia igłowa to zabieg który za pomocą serii wstrzyknięć pozwala dostarczyć skórze zestawu niezbędnych substancji leczniczych. W tym celu wykorzystuje się specjalnie opracowane koktajle wieloskładnikowe dopasowane do potrzeb skóry pacjenta i rodzaju zabiegu. Wśród stosowanych składników aktywnych znajdują się m.in. witaminy, mikroelementy, przeciwutleniacze, kwas hialuronowy i krzemionka organiczna. Mezoterapia w widoczny sposób nawilża, regeneruje oraz zwiększa napięcie i elastyczność skóry.

Wskazania do mezoterapii:
⦁ Regeneracja i zwiększenie elastyczności skóry,
⦁ Do skóry trądzikowej o rozszerzonych porach,
⦁ Leczenie przebarwień – efekt rozjaśnienia,
⦁ W mezoterapii głowy – zapobieganie wypadaniu włosów i ich wzmocnienie

Zabieg cechuje całkowita bezbolesność oraz natychmiastowa skuteczność. Jest doskonałą metodą profilaktyki hamującą proces starzenia się skóry. Dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej substancje (peptydy, witaminy, minerały) stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry oraz powstrzymują działanie wolnych rodników i mają zdolność wiązania znacznych ilości wody, dzięki temu optymalnie nawilża naskórek i skórę właściwą.

Przeciwskazania:
⦁ choroby autoimmunologiczne
⦁ choroba nowotworowa
⦁ choroby metaboliczne (cukrzyca)
⦁ stosowanie antykoagulantów, zaburzenia krzepnięcia krwi
⦁ infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybiczne)
⦁ ciąża

UWAGA: Osobom z tendencją do powstawania siniaków zaleca się korzystanie z zabiegu przed weekendem, co pozwoli na wygojenie śladów po iniekcji przed kolejnym tygodniem.