Medycyna estetyczna Białystok

Botoks

Botoks to potoczna nazwa zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej – oczyszczonego białka produkowanego przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta podana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia, odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczek mimicznych. Tym samym mięśnie rozprostowują się, skóra wygładza, a zmarszczki znikają. Czytaj więcej
Botoks stosujemy do:
• wygładzania tzw. lwiej zmarszczki (zmarszczka pomiędzy brwiami)
• wygładzania zmarszczek poprzecznych czoła
• wygładzania zmarszczek wokół oczu tzw. kurze łapki
• wygładzania zmarszczek pod dolna powieką
• redukcji uśmiechu dziąsłowego
• bruksizmu- niekontrolowane, mimowolne zaciskania zębów i zgrzytanie nimi
• likwidacja zmarszczek wokół ust tzw. zmarszczek palacza

Niewielkie ilości botoksu podawane są jednorazową strzykawką zakończoną bardzo cienką igłą. W zależności od ilości wkłuć jakie musi wykonać lekarz, zabieg zajmuje od 15 do 20 min. Iniekcje są niemal bezbolesne. Dla poprawy komfortu pacjenta podczas zabiegu, delikatne ukłucia można zminimalizować poprzez zastosowanie znieczulających kremów.
Pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, należy jednak trzymać się zaleceń otrzymanych od lekarza. Miejsca wstrzyknięć nie są widoczne, nie powstają blizny ani inne widoczne uszkodzenia skóry.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2 – 3 dniach od podania, pełny efekt zabiegu widoczny jest po 7 – 10 dniach. Zmarszczki ulegną całkowitej lub częściowej likwidacji. Twarz staje się młodsza, łagodniejsza, wypoczęta. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy i zależy od indywidualnych cech organizmu. Po upływie tego czasu, działanie toksyny botulinowej ustępuje, a mimika stopniowo powraca – był to okres kiedy twarz “odpoczywała” – skóra nie marszcząc się podczas ruchów mimicznych, nie tworzyła nowych zmarszczek, a już istniejące nie pogłębiały się.

Kolejnym pozytywnym efektem po zabiegu z użyciem botoksu jest nabycie nowych nawyków mimicznych. Mięśnie „zapominają” o swojej pracy i w naturalny sposób przestaje się ich używać. Zachowują się, jakby dalej były pod wpływem działania toksyny botulinowej. Decydując się nawet na jednorazowy zabieg dajemy skórze półroczny odpoczynek, odsuwając jednocześnie proces starzenia o kilka miesięcy.
Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy. Po ustaniu efektu działania toksyny botulinowej, pacjenci bardzo chętnie wracają, decydując się na kolejne zabiegi, gdyż daje on szybki, długotrwały, zauważany przez otoczenie efekt.

Przeciwskazania do stosowania toksyny botulinowej:
• ciąża; karmienie piersią;
• przyjmowanie antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych, np. aspiryna, przeciwbólowe, leki rozkurczowe
• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
• zaburzenia krzepnięcia krwi;
• choroby mięśni, np. miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona;
• nadwrażliwość na składniki preparatu (głównie białka – albuminy);
• aktywne procesy infekcyjne oraz stany zapalne w obrębie skóry.

W gabinecie Brillodent stosujemy botoks marki Allergan.

Umów się:


  Nici liftingujące

  Zabieg z wykorzystaniem wchłanialnych nici to najlepsza i najskuteczniejsza metoda pozwalająca przywrócić wyrazisty owal twarzy. Daje również niesamowity efekt liftingu. Miejsca podania skóra obudowuje kolagenem, tworząc coś na kształt własnej nici, dzięki czemu dłużej pozostaje jędrna i napięta.

  Za pomocą nici liftingujących można zniwelować jedną z najbardziej nielubianych oznak starzenia, czyli opadający owal twarzy. Jeśli zauważasz u siebie pierwsze oznaki działania grawitacji, a owal twojej twarzy nie ma już takiej wyrazistości jak dawniej, zabieg z wykorzystaniem rozpuszczalnych nici sprawdzi się idealnie.

  Zalety zabiegu lifting bez skalpela przy zastosowaniu nici:
  • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 24 miesięcy
  • szybki i bezbolesny zabieg
  • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
  • możliwość powtórzenia procedury
  • brak widoczności i wyczuwalności nici

  Rodzaj nici zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest problem opadania. Najdelikatniejsze są tzw. nici PDO wykonane z polidioksanonu. Służą do rewitalizacji i odmłodzenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Utrzymują się w skórze około pół roku.

  W brillodent wykonujemy zabieg z wykorzystaniem nici PDO, które służą do rewitalizacji i odmłodzenia skóry, wygładzenia zmarszczek oraz bardzo subtelnego liftingu. Są idealne dla pacjentów w wieku od 30 do 55 lat, utrzymują się do pół roku.

  Umów się:


   Kwas hialuronowy

   Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Ze względu na fakt, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w tkankach, preparat ten nie stwarza ryzyka reakcji alergicznej i nie wymaga wykonania żadnych testów skórnych przed zabiegiem. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia i wysuszenia skóry, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Tkanki tracą swoją objętość. Czytaj więcej

   Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętość można nie tylko wygładzić zmarszczki, ale też przywrócić objętość policzków, warg. Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy idealnie nadaje się do modelowania i powiększania ust. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa kilkanaście minut, a po iniekcji mogą się pojawić niewielkie siniaczki lub delikatna opuchlizna. Uczucie dyskomfortu mija już po kilku godzinach, opuchlizna – po około jednym dniu, a z niewielkimi wybroczynami poradzi sobie makijaż korekcyjny.

   Zastosowanie kwasu hialuronowego:
   • wypełnienie „doliny łez” (zagłębienia biegnącego od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka)
   • korekcja kształtu nosa
   • modelowanie i powiększanie ust
   • wypełnienie „linii marionetki”( linijne zagłębienie od kącików ust w dół do linii podbródka)
   • podkreślenie i odbudowa wyniosłości policzkowych

   Podanie kwasu hialuronowego powoduje, że twarz staje się bardziej wypoczęta, zrelaksowana, młodsza – ponieważ wszelkie cienie powstałe w wyniku utraty objętości policzków czy opadania tkanek sygnalizują zmęczenie i zaawansowany wiek.
   Czas utrzymywania się efektów zależy od wieku pacjenta, kondycji skóry i trybu życia – średnio około 8 miesięcy – od kilku miesięcy (lekkie preparaty stosowane do powierzchownych zmarszczek) do kilkunastu miesięcy (wolumetria). Rezultaty widoczne są natychmiast, jednak przez 7-10 dni kwas stabilizuje swoją strukturę, w związku z czym należy delikatnie traktować okolicę poddaną zabiegowi.

   Bezwzględne przeciwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego:
   • ostre lub przewlekłe choroby skóry w obszarze zabiegu
   • aktywna infekcja lub zapalenie miejsca iniekcji np. opryszczka lub trądzik
   • uczulenie na składniki
   • ciąża i karmienie piersią

   Względne przeciwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego:
   • wiek poniżej 18 r.ż.
   • skłonność do tworzenia się bliznowców
   • przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
   • choroby tkanki łącznej
   • zaburzenia krzepnięcia lub przyjmowanie leków obniżających krzepliwość
   • niedawna dermabrazja, peeling chemiczny lub zabieg laserowy
   • choroby autoimmunologiczne

   W gabinecie Brillodent stosujemy preparaty marki NEAUVIA

   Umów się:


    Osocze bogatopłytkowe

    Zabieg, zwany powszechnie jako „wampirzy liftng” polega na pobraniu krwi własnej pacjenta do specjalnych probówek. Następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry. Dla pełnego komfortu pacjenta stosujemy przed zabiegiem krem znieczulający.

    Zastosowanie :
    ⦁ Wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry,
    wygładzenie zmarszczek i poprawa wyglądu skóry twarzy, dekoltu czy dłoni
    ⦁ Okolica wokół oczu- stymulacja mikrokrążenia, skóra wokół oczu rozświetla się i wzmacnia
    ⦁ Trądzik, rozstępy
    ⦁ Blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, potradzikowe i hipotroficzne
    ⦁ Wypadanie włosów. Skoncentrowany preparat stymuluje namnażanie komórek mieszków włosowych,
    inicjuje proces ich regeneracji i poprawia ukrwienie

    Przeciwskazania do zabiegu:
    ⦁ Przewlekłe choroby skóry, miejscowe stany zapalne, zakażenia skóry
    ⦁ Choroby krwi
    ⦁ Choroby nowotworowe
    ⦁ Zaburzenia krzepnięcia i leczenie przeciwkrzepliwe
    ⦁ Ciąża, okres karmienia
    ⦁ Aktywna infekcja

    Zabieg jest wysoce bezpieczny, bez ryzyka odczynów alergicznych i reakcji nietolerancji. Nie obserwowano powikłań poza powstawaniem niewielkich śladów po nakłuciach i krwiaków, które samoistnie ulegają wchłonięciu. W dniu zabiegu pacjent nie powinien nakładać na okolice zabiegową żadnych preparatów.

    Umów się:


     Leczenie bruksizmu

     Bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami, to problem występujący u coraz większej grupy ludzi (5-8% populacji). Objawia się uporczywym bólem głowy, uczuciem ciągłego szumu i dyskomfortu w uszach, a także napięciem karku i bólem pleców. Zaburzenie to może prowadzić do pękania szkliwa, ścierania zębów, a długofalowo do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych. Nieświadomie tendencja ta pojawia się w ciągu dnia (najczęściej w sytuacjach stresowych), ale, co gorsza, i w nocy, kiedy zupełnie nie mamy nad nią kontroli. Czytaj więcej

     Problem ten dotyczy najczęściej osób zestresowanych (np. mających problemy rodzinne, piastujących wysokie i odpowiedzialne stanowiska), ale też może być wynikiem chorób układu nerwowego, takich jak udar mózgu.
     Zabieg polega na ostrzyknięciu botoksem odpowiednich mięśni twarzy co zmniejsza ich napięcie i ból. W ciągu 3-7 dni zanika objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy żuchwy ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu.

     Zabieg trwa ok 15 min. jest całkowicie bezpieczny, niemal bezbolesny i nie pozostawia śladów. Może pojawić się zaczerwienie, które ustępuje po około godzinie. Należy pamiętać, że przez kolejne tygodnie nie zaleca się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych, korzystania z solarium oraz sauny. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.

     Przeciwskazania do zabiegu:
     ⦁ ciąża; okres karmienia piersią;
     ⦁ przyjmowanie antybiotyków, leki przeciwzakrzepowe, np. aspiryna, przeciwbólowe, leki rozkurczowe
     ⦁ zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
     ⦁ zaburzenie krzepnięcia krwi;
     ⦁ choroby mięśni, np. miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona;
     ⦁ nadwrażliwość na składniki preparatu (głównie białka – albuminy);
     ⦁ infekcje oraz stan zapalny w obrębie skóry.

     Efekt zabiegu z użyciem Botoksu utrzymuje się przez około pół roku, ponieważ organizm mu przeciwdziała i wytwarza nowe włókna nerwowe. Dlatego też po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć. Do utrzymania pełnego, trwałego efektu zabieg należy powtarzać dwa razy do roku. Dodatkowo wskazane jest, by przez pierwsze dwa lata stosować specjalną szynę relaksacyjną, którą możemy wykonać w naszym gabinecie. Jej zadaniem jest rozluźnienie tej okolicy, co dodatkowo zwiększa skuteczność zabiegu.

     Umów się: